Informacje techniczne

Elektrocarbon-Odlewy jest od lat znanym i cenionym producentem podzespołów maszyn elektrycznych, w skład których wchodzą szczotki elektryczne, komutatory i głowice pierścieni ślizgowych, trzymadła szczotkowe oraz odlewy ciśnieniowe.

Specjalizujemy się w produkcji płyt metalografitowych do produkcji szczotek oraz wyprasek i szczotek metalografitowych prasowanych na bazie miedzi i grafitu.

Płyty metalografitowe produkujemy w standartowych wymiarach 70x85x21, 70x85x33, 70x85x41mm oraz na życzenie klienta w każdej grubości do 42 mm w następujących markach opracowanych przez naszych specjalistów: M40, M48, M50, M68, M78, M82, M83, M87, M90, C40, C50, R11, R10, R22, Cb69, B. Szczotki wykonywane przez Klienta z płyt metalografitowych stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu a mianowicie w górnictwie, budownictwie, hutnictwie, energetyce, motoryzacji, trakcji spalinowej i elektrycznej, elektronarzędziach i innych.

Wypraski i szczotki elektryczne metalografitowe produkujemy o wymiarach od 5x5x6,5 do max 12x36x27mm i stosujemy materiały jak do płyt. Szczotki elektryczne są prasowane na gotowo z linką. Oferujemy szczotki z końcówkami i bez. Wypraski i szczotki metalografitowe są stosowane zwłaszcza w motoryzacji do silniczków spryskiwaczy, otwierania szyb samochodów, alternatorów, rozruszników itp.

Bardzo ważne jest aby stosować poprawnie dobrane materiały szczotkowe w poszczególnych maszynach i urządzeniach. Zapewni to optymalne oraz wydłużone działanie szczotek.

W przypadku źle dobranego materiału w pracy maszyny mogą pojawić się liczne niepożądane objawy: od nadmiernie szybkiego zużycia szczotek, przez uszkodzenia powierzchni komutatora lub pierścienia ślizgowego, aż, w skrajnych przypadkach, do całkowitego unieruchomienia maszyny.